Vodafone EBA Bedava İnternet

Vodafone EBA İnternet Nasıl Alınır? ( 3gb Hediye İnternet)

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk’un yoğun çalışmaları sürecinde operatörlere yaptığı anlaşmalar neticesinde EBA sistemini kullanacak tüm öğrencilere 3gb bedava internet sağlanacağını daha önceki yazımızda açıklamıştık. Bu yazımızda ise Vodafone operatör kullanıcılarının  3gb hediye internet paketinden nasıl yararlanacağını açıklayacağız.

EBA nedir? Nasıl Giriş Yapılır?

EBA, MEB tarafından yenilikçi teknolojiye yönelik geliştirilen bir çevrimiçi eğitim sistemidir. EBA sistemine giriş için birçok  alternatif bulunmaktadır. Tüm öğrenciler ve öğretmenler , Mebbis/ E okul, E devlet Bilgileri ile, Açık Öğretim Bilgileri İle, EBAKOD ile giriş yapabilir bu eğitim aracından faydalanabilirler.

 

Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak?
Bakanımız Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada belirtildiği üzere Nisan ayının başında gerçekleşmesi öngörülen ara tatilin 16 Mart tarihine çekileceği bilgisi verildi. 16 Mart’ta ilk okul, orta okul ve lise öğrencileri tedbir kapsamında tatile girecekler.

Uzaktan eğitim 23 Mart 2020 tarihinde başlayacak, öğrenciler arzu ettikleri şekilde televizyondan veya EBA üzerinden derslerine düzenli şekilde devam edebilecekler. Bu şekilde öğrencilerin derslerinden geri kalmaması ve öğrenim süreçlerinin kesintiye uğramaması amaçlanmaktadır. Corona salgınının gidişatına göre tatil süresinin uzayıp uzamayacağı ilerleyen günlerde belirlenecektir.

Vodafone EBA 3GB Hediye İnternet Nasıl Yapılır?

3gb hediye internet tüm Vodafone abonelerine otomatik olarak tanımlanmıştır. Bu Kampanya, 5 Nisan 2019 tarihinden 5 Nisan 2020 tarihine kadar her ay tekrarlanmak üzere tüm bireysel faturalı ve faturasız Vodafone abonelerine ücretsiz olarak tanımlanmıştır. Bu açıklama kapsamında  EBA mobil veya masaüstü uygulamasına giriş yaptığınız anda 3GB lık kotanız otomatik olarak aktif hale gelmektedir bunun dışında herhangi bir sms göndermenize veya başvurunuza gerek yoktur.

 

Diğer operatörler hakkında da bilgi almak isteyen Türk Telekom aboneleri Türk Telekom EBA 3GB Hediye İnternet Nasıl Alınır? adlı yazımızı Turkcell aboneleri ise Turkcell EBA Hediye İnternet Nasıl Alınır? başlıklı yazılarımızı inceleyebilirler.