Fiber İnternet Hızı

Turkcell ve Türk Telekom’dan Fiber İnternet Kullanıcılarına Hız Müjdesi

2020 senesinin ilk günlerinde haberlerden takip etmeye başladığımız korona virüsü Mart ayı geldiğinde ülkemizde de görülmeye başlandı. Birçok vatandaşımız bu zorlu virüse yakalanırken virüsün hızlı bir şekilde yayılmasını engellemek için bazı önlemler alındı. Hiç kuşkusuz bu önlemler içerisinde en önemlisi mecbur kalmadıkça evden çıkmamak.

Evde geçirdiğimiz süre uzadıkça internet kullanımımızda da çok ciddi bir artış söz konusu oluyor. Birçoğumuz boş zamanını sosyal medya sitelerinde değerlendiriyor. Bunun yanı sıra film ve dizi izleme aktivitelerinde de her zaman interneti kullanıyoruz. Bu kullanımdan keyif alabilmemiz için her zaman yüksek bir hıza sahip olmamız çok önemli.

İnternet üzerinden sürekli olarak oyun oynayan ya da film izleyen kişiler internet bağlantısının olabildiğince hızlı olmasını ister. Türk Telekom ve Turkcell bu konuda müşterilerinin hiçbir zorluk yaşamaması için yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya dahilinde Türk Telekom ve Turkcell müşterileri artık evlerinde çok daha hızlı bir internete sahip olacak.

Fiber İnternet Hızı Müjdesi
Fiber İnternet Hızı Müjdesi

Konu Başlıkları:

Türk Telekom ve Turkcell Hız Kampanyası Nedir?

Türk Telekom ve Turkcell, korona virüsünden bir an önce kurtulabilmemiz için evlerinde kalan herkesin daha hızlı bir şekilde interneti kullanabilmesi için yeni bir kampanya başlattı.

Bilindiği üzere internet kullanım hızı veri indirme ve veri yükleme olarak ikiye ayrılır. İzlenen videolarda ya da oynana oyunlarda veri indirme hızları baz alınır. İnternete yüklenen videolarda ya da fotoğraflarda ise veri yükleme hızına bakılır.

Türk Telekom ile Turkcell tarafından sunulan bu internet kampanyasında bazı benzerlikler olsa da farklı yönler de yer alır. Türk Telekom yalnızca veri yükleme hızında bir artış imkanı sunmuştur. Ancak Turkcell tarafından sunulan kampanyada hem veri indirme hem de veri yükleme hızında artış sunulur.

Türk Telekom Ne Kadar Hız Yükseliyor?

Türkiye’de ev internetinde Türk Telekom açık ara lider marka olarak hizmet veriyor. En çok kullanıcı sayısına sahip olan Türk Telekom evlere en iyi interneti sunmak için ülkemizin birçok farklı bölgesinde fiber internet çalışmaları gerçekleştirdi. Bu çalışmalar ile birlikte birçok kişi fiber internet sayesinde yüksek seviyede bir hız alabiliyor.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Ücretsiz Turkcell Dergilik Uygulaması indir

Türk Telekom tarafından sunulan bu kampanya kapsamında tüm fiber internet kullanıcılarının veri yükleme hızları 20 Mbps seviyesine çekildi. Daha öncesinde 10 Mbps olan bu hız iki katına çıkarıldı. Artık Türk Telekom fiber internet kullanan kişiler bu hızla veri yükleme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Turkcell Ne Kadar Hız Yükseliyor?

Turkcell kullanıcılarının alacakları yeni hızın iki farklı aşamada incelenmesi gerekli. Turkcell kullanıcıları veri yükleme hızlarında artık 20 Mbps hıza ulaşabilecek. Turkcell tarafından sunulan kampanyanın bu aşaması Türk Telekom ile tamamen aynı. Turkcell ile Türk Telekom arasındaki farklı kısım ise veri indirme hızında yaşanıyor. Turkcell, tüm fiber internet kullanıcılarının minimum 50 Mbps hız alacağını açıkladı. Bunun yanı sıra alınan hızların tarifelere göre 2 katına çıkarılacağı belirtildi. Hızı iki katına çıktığında 50 Mbps hızın altında kalan kişiler 50 Mbps, üstüne çıkan kişiler hesaplanan sayı kadar hız alabilecek. Böylece internetin her aşaması çok daha zevkli bir şekilde kullanılmaya başlanacak.


BONUS HEDİYE

Bu konuyla ilgili görüşünüzü alt kısımda bulunan Yorum alanına yazıp göndermeniz durumunda aynı gün hediye internet tekniği hakkında kısa bir makale gönderiyoruz. Bu makale sayesinde faturalı veya faturasız hattınıza 1 ay geçerli 3 ile 5 GB arasında bedava internet tanımlayabilirsiniz. Yorum kısmına iletişim bilgilerinizi doğru yazmanız gerektiğini unutmayın.