TÜRK TELEKOM

Türk Telekom Siber Saldırı (Hack) hakkında açıklama yaptı

27 Ekim 2019’da bir çok Türk firmasına siber saldırıda bulunuldu. Bunlardan bir tanesi de Türk Telekom GSM şirketiydi. Şirket yaşanan sorunlardan dolayı bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre;

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç’ın açıklaması;

“Dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği siber saldırılardan birini biz de ülkemizdeki bazı kuruluşlara yönelik olarak yaşamak durumunda kaldık.

Saldırı, Türkiye’nin bilgi, iletişim ve teknoloji şirketi Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları tarafından zamanında müdahale edilerek durdurulmuştur.

Ülkemizin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan şirketimizin aldığı önlemlerle yurt içi ve yurt dışı internet trafiği herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeksizin normal seyrinde devam etmektedir.

Diğer operatör ve servis sağlayıcılarını da etkilemiş olan saldırıya karşı bu kuruluşlar da bildiğimiz kadarıyla gereken çalışmaları yürütmektedirler.

Benzer durumlar her zaman olabilir. Önemli olan buna karşı hazırlıklı olmaktır. Türk Telekom’un her türden saldırıya karşı savunma sistemi sağlamdır…

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Türk Telekom Selfy 1GB Hediye

Vatandaşlarımızın iletişim teknolojilerinden huzur içinde yararlanması birinci önceliğimizdir…”​​​

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı