Türk Telekom EBA İnternet Nasıl Alınır

Türk Telekom EBA 3GB Hediye İnternet Nasıl Alınır?

Milli eğitim bakanlığı’nın tüm operatörlerle ortak yaptığı anlaşmalar sonucunda EBA sistemine giriş yapacak öğrencilere 3gb hediye internet sağlanacağını daha önce dile getirmiştik. Bu yazıda Turkcell abonelerinin 3gb bedava internet paketinden nasıl yararlanacağına detaylı şekilde yere vereceğiz.

EBA nedir? Nasıl Kullanılır?

EBA, MEB tarafından yenilikçi teknolojiye yönelik geliştirilen bir çevrimiçi eğitim sistemidir. EBA sistemine giriş için birçok  alternatif bulunmaktadır. Tüm öğrenciler ve öğretmenler , Mebbis/ E okul, E devlet Bilgileri ile, Açık Öğretim Bilgileri İle, EBAKOD ile giriş yapabilir bu eğitim aracından faydalanabilirler.

 

 

Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak?
Bakanımız Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada belirtildiği üzere Nisan ayının başında gerçekleşmesi öngörülen ara tatilin 16 Mart tarihine çekileceği bilgisi verildi. 16 Mart’ta ilk okul, orta okul ve lise öğrencileri tedbir kapsamında tatile girecekler.

Uzaktan eğitim 23 Mart 2020 tarihinde başlayacak, öğrenciler arzu ettikleri şekilde televizyondan veya EBA üzerinden derslerine düzenli şekilde devam edebilecekler. Bu şekilde öğrencilerin derslerinden geri kalmaması ve öğrenim süreçlerinin kesintiye uğramaması amaçlanmaktadır. Corona salgınının gidişatına göre tatil süresinin uzayıp uzamayacağı ilerleyen günlerde belirlenecektir.

Türk Telekom EBA 3GB İnternet Nasıl Alınır?

Turkcell ve Vodafone abonelerinin bu hediye internetten nasıl yararlanacağını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Türk Telekom’da bu kampanyadan yararlanmak için bireysel başvuru gerekmektedir.

Bu Kampanyadan Kimler yararlanabilir?

Faturalı ve ön ödemeli  hatlara sahip tüm müşteriler bu kampanyaya katılabilirler.

Türk Telekom 3gb Hediye İnternet Nasıl Alınır?

Kampanyadan yararlanmak için EBA yazıp 5555’e gönderiniz.

Bu Kampanyadan Kimler yararlanabilir?

Faturalı ve faturasız tüm Türk Telekom müşterileri bu kampanyaya katılabilirler.

Türk Telekom EBA Nasıl İptal Edilir?

  • Aboneliğinizi iptal etmek için IPTAL EBA yazıp 5555‘e mesaj gönderiniz.
  • İptal işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği hakkında size SMS ile geri dönüş sağlanacaktır.

 

 

Diğer operatörler hakkında da bilgi almak isteyen Vodafone aboneleri Vodafone EBA İnternet Nasıl Alınır? ( 3gb Hediye İnternet) adlı yazımızı Turkcell aboneleri ise Turkcell EBA Hediye İnternet Nasıl Alınır? başlıklı yazılarımızı inceleyebilirler.