Türk Telekom 2020 Ramazan Bedava İnternet Kampanyası

Türk Telekom 2020 Ramazan Ayı Bedava İnternet Kampanyası

Ramazan ayları İslam dünyası için hiç kuşkusuz en önemli aylar olmuştur. İnsanların olabildiğince ibadet etmeye özen gösterdiği bu dönemlerde yaşam tarzı tamamen değişir. Günün büyük bir kısmını oruçlu olarak geçiren kişilerin yemek saatleri tamamen değişecek ve yeni saatlere alışmaları gerekecektir. Açlık ve susuzluk ile sınanmak insanların biraz daha fazla yorulmasına sebep olacağı için evlerde geçirilen sürelerde artış meydana gelir.

2020 senesinde ise İslam dünyası unutulması zor bir ramazan ayına giriş yapmaktadır. Korona virüs sebebiyle geçmiş dönemlerdeki ramazanlardan çok farklı bir ramazan bizleri bekliyor. Birçok günümüz evlerimizde geçecek. Öğrencilerin okula gitmediği bir ramazan ayı bizleri bekliyor. Bunun yanı sıra sokağa çıkma yasaklarının olduğu gün tüm aile fertleri evde beraber oruçlu olacak. Bu durum evde internet kullanımının ve telefon aramalarının yükselmesi anlamını taşıyor.

Türk Telekom, abonelerinin bu süreçte zorluk yaşamaması için özel bir kampanya hazırladı. Bu kampanya kapsamında abonelere bedava internet ve dakika sunuluyor. Sunulan bu internet ve dakika yalnızca günün belirli saat aralığında kullanım için geçerli. Ancak günün büyük bir kısmında internet kullanan ve telefon konuşması gerçekleştiren kişilerin günlük kullanımları kampanya ile düşecek ve sorun yaşanmayacaktır.

Türk Telekom 2020 Ramazan Bedava İnternet
Türk Telekom 2020 Ramazan Bedava İnternet

Türk Telekom Bedava İnternet 2020

2020 senesinin başında standart kampanyalar ile hizmetine devam eden Türk Telekom Mart ayının gelişi ile birlikte stratejisini tamamen değiştirmek zorunda kalmıştır. Birçok Türk Telekom abonesi evlerde kaldığından internet paketlerini büyütmüş ve bedava internet ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu sebeple de sürekli olarak Türk Telekom tarafından bedava internet kampanyaları sunulmaktadır. Ramazan ayının başında sunulan bu kampanya da geleneğin devamı niteliğindedir.

Türk Telekom ramazan ayı için düzenlediği bu kampanyada kullanıcılarına 10 GB bedava internet sunmaktadır. Bunun yanı sıra her yönde 1000 dakika konuşma hediyesi de bulunur. Bu sayede Türk Telekom aboneleri ramazan ayını olabilecek en rahat biçimde geçirme imkânını elde edeceklerdir.

Kampanya kapsamında sunulan 10 GB bedava internet ve 1000 dakika her yöne konuşma yalnızca 02:00 ile 06:00 arasında geçerli olmaktadır. Bu süre, insanların sahur için uyandıkları ve yemeklerini tükettikleri zamanı kapsar. Erken saatlerde işe gitmeyecek olan kişiler sahura kadar uyumayacağı için bu kampanyayı rahatlıkla kullanabilmektedir.

Türk Telekom 2020 Ramazan Ayı Bedava İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır?

Türk Telekom tarafından sunulan bu kampanyayı değerlendirmek isteyen kişilerin telefonlarının mesaj bölümüne giriş yapması gerekmektedir. Mesaj bölümlerine giren kişiler SAHUR yazıp 5555’e mesaj gönderdiklerinde kampanyaya katılım işlemini gerçekleştirmektedir. Kampanyaya katılım işlemlerini gerçekleştiren kişilere anında bilgilendirme mesajı gelecek ve kampanya kapsamında sunulan bedava hediyeler hatlara tanımlanacaktır. Kampanya kapsamında sunulan bu hediyelerin tamamı ramazan ayında geçerli olmaktadır. Ramazanın ilk gününde kampanyaya kayıt olan kişiler 30 gün boyunca bu kampanyayı kullanma şansını elde eder. Ancak ramazanın bitişine yalnızca 5 gün kala bu kampanyaya katılan kişiler 5 günlük sürede sunulan hediyelerden faydalanacaktır. Ramazan ayının sonu geldiğinde kullanıcılara sunulan internet ve dakikanın kalan kısımları silinecektir. Hediyeler oldukça yüksek seviyede olduğundan birçok kullanıcı hediyesini bitiremeyebilir.