81 Milyon GB

81 Milyon Aboneye 81 Milyon 1 GB İnternet Hediye!

“Ulaştırma Bakanı’nın yaptığı açıklamadan sonra insanların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi, devletin ramazan ayı boyunca tüm halka dağıtacağı 1 GB Ücretsiz İnternet’i nasıl alabileceği oldu. Bizde sizler için 81 Milyon GB internetin nasıl dağıtılacağı hakkında araştırmalar yaptık. Eğer sizde devletin dağıttığı 1 gb internet nasıl alınır merak ediyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. İşte devletten ramazana özel 1gb hediye internet hakkında bilgiler ve tüm detaylar burada!”

81 Milyon Aboneye Ücretsiz 1 GB İnternet

Ulaştırma bakanı geçtiğimiz günler içinde GSM operatörleri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Global çapta yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle bilindiği üzere tüm insanlar artık evlerinde. Evlerinde otururken canları sıkılan insanlar ise tek eğlence aracı olarak sosyal medyayı görüyor. Fakat bu da internet demek. Evlerinde hapis hayatı yaşamaya başlayan insanların internete fazla yüksek oranlarda para ödemesini istemeyen ulaştırma bakanı, yaptığı bu görüşme ile gsm operatörlerinin halka 1GB Ücretsiz İnternet vermesini kabul ettirdi. Böylelikle ramazan ayı boyunca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes 1GB ücretsiz hediye internet kullanabilecek.

Ayrıca bakan Karaismailoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre ise sağlık çalışanı olan kişilerin bu ücretsiz  internet olayından faydalanma biçimleri çok daha farklı. Eğer sağlık çalışanı bir kişi iseniz konumunuz fark etmeksizin operatörünüz size 15 GB internet hediyesi verecek. Fakat bu 15 GB üç ay zaman zarfına bölünmüş olacak. Kısacası 81 milyon GB denmesine rağmen sağlık çalışanlarına verilecek olan yüksek miktarda internet ile bu sayı çok daha yukarıya çıkıyor diyebiliriz. Türkiye çapında ortama 300.000.000 ile 400.000.000 arası internet paketi dağıtılmış olacak. Ülkemizde ortalama olarak 700.000 civarında sağlık çalışanı olduğunu düşündüğümüzde ve her sağlık çalışanına 15 GB evde kal ücretsiz internet verileceğini düşünürsek bu rakamlara ve verilere ulaşmış oluyoruz. Aylık 5 GB olarak sağlık çalışanlarına verilecek olan bu internet üç ay boyunca devam edecek. Bunun nedeni ise sağlık çalışanlarının evlerine gidemiyor olması ve sevdikleri ile genellikle görüntülü olarak konuşmaları. Bu nedenle sağlık çalışanları üç ay boyunca aylık 5 GB ücretsiz hediye interneti operatörlerinden bedel ödemeden alabilecekler. Aynı zamanda hepsine aylık 500 dakika her yöne görüşme süresi eklenecek. Karaismailoğlu, yaptığı açıklamalar ile sağlık çalışanlarımızın bizler için çabaladığını ve bizlerinde onları düşünmek zorunda olduğunu dile getirdi. Sağlık çalışanlarına ek olarak aile sağlığı merkezlerinde bulunan doktorlara ise aylık toplam 10.000 dakika görüşme süresi tanımlanacak. Bunun sebebi ise aile hekimlerinin artık hastaları ile sadece telefon üzerinden görüşme sağlayabiliyor oluşu. Telefon ile sürekli hastalarını kontrol etmesi gereken aile hekimleri aylık 10.000 dakika ile tüm hastalarını arayabilecekler. Bu paket onlar için yeterli olacak.

81 Milyon Hediye İnternet
81 Milyon Hediye İnternet

81 Milyon Aboneye Ücretsiz 1 GB Hediye İnternet Nasıl Alınır?

İnsanların büyük çoğunluğu ve özellikle sağlık çalışanları, Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’nun yaptığı açıklamanın ardından; 81 milyon gb internetin nasıl alınacağı hakkında merak duymaya başladı. İnsanlar kendilerine verilecek olan internetin ne şekilde geleceğini bulmaya çalışıyor. Fakat devlet hediye internet hakkında henüz nasıl alınacağı ile ilgili bir açıklama yapmış değil. Devlet hediye interneti nasıl telefonlarımıza tanımlanacak bunu önümüzde ki günlerde daha net bir şekilde göreceğiz. Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone olarak iki çeşit yöntem ile bu internet telefonlarımıza tanımlanabilir.

Birinci seçenek olarak 81 milyon 1 gb internet telefonlarımıza direkt olarak GSM operatörlerlerimiz tarafından tanımlanabilir. Bu durum bizlere bir kısa mesaj ile direkt olarak bildirilebilir. Bunun yanında ikinci bir seçenek olarak hazırlanacak bir kısa mesaj belli bir numaraya gönderilerek hattımıza 1GB internet tanımlanmasını talep edecek olabiliriz. Her iki koşulda da çok çabuk şekilde devlet hediye internetine kavuşmuş olacağımız kesin. Bu noktada devletin verdiği 81 milyon gb internet kazananlar arasında üç ay boyunca 5 GB, toplamda 15 GB internet kazanacak olan sağlık personelleri çok daha fazla şanslılar diyebiliriz. Aynı zamanda eğer bir sağlık çalışanı iseniz hattınıza üç ay boyunca aylık 500 dakika görüşme süresi tanımlanacağını da unutmayın!

81 Milyon Aboneye 1 GB Ücretsiz İnterneti Kimler Alacak?

Bakan Karaismailoğlu’nun yaptığı açıklamadan sonra vatandaşların aklına gelen sorulardan bir tanesi ise halka dağıtılacak olan bu 1 GB ücretsiz ramazan interneti kimlere verilecek oldu. Sağlık çalışanlarının üç boyunca aylık 5 gb internet ve 500 dakika görüşme süresi alıyor olması vatandaşlarda kendilerinin herhangi bir internet almayacağı fikrini uyandırdı. Fakat burada belirtmek gerekiyor ki, Ulaştırma Bakanı’nın yaptığı açıklamalara göre tüm halkımız 1 GB ücretsiz hediye internete sahip olacak. Buna ek olarak sağlık çalışanları sadece ramazana özel hediye internet değil, üç ay boyunca aylık 5 GB olmak üzere internet hediyesi kazanacaklar. Üstelik buna ek olarak her birine aylık üç ay boyunca 500 dakika görüşme süresi verilecek. Bunun sebebi ise hepsinin hastanelerde sabahlaması ve evlerine gidememesi. Aileleri ile görüntülü konuşmaları veya direkt sesli konuşmaları için bu çalışmanın yapıldığını ifade eden Karaismailoğlu tüm sağlık çalışanlarımıza minnettar olduğumuzu bir kez daha kameralar karşısında vurguladı.

81 Milyona 1 GB İnternet
81 Milyona 1 GB İnternet

81 Milyon 1 GB İnternet Turkcell Veriyor Mu?

Bakan Karaismailoğlu’nun yaptığı açıklamadan sonra insanların aklında dağıtılacak olan ücretsiz internetlerin hangi operatör tarafından gerçekleştirileceği geldi. İlk olarak Turkcell kullanıcıları müşteri destek hatlarını arayarak kendilerinin bu kampanyadan faydalanıp faydalanamayacaklarını sormaya başladı. Bu durum üzerine açıklama yapan Turkcell tüm müşterilerine aylık Turkcell 1 GB ücretsiz internet verileceğini sosyal medya hesapları üzerinden duyurmaya başladı.

1 GB Ramazan İnterneti Türk Telekom Veriyor Mu?

Karaismailoğlu’nun yaptığı açıklamalardan sonra Turk Telekom kullanıcıları sosyal medya üzerinden operatörlerine ulaşmaya çalışarak kendilerinin de bu kampanyaya dahil olup olmadıklarını sormaya başladı. Müşterilerinin bu merakı üzerine Turk Telekom CEO’su yaptığı açıklamada, verilecek olan 1gb ücretsiz hediye internete Turk Telekom’un da dahil olduğunu ve gelecek günler içinde açıklama yapacaklarını belirtti. Kısacası Turk Telekom 81 milyon 1 GB hediye internet kampanyasına dahil diyebiliriz.

Vodofane Devlet Hediye İnternete Dahil Mi?

Turkcell ve Turk Telekom operatörlerinden gelen açıklamaların ardından vodafone müşterileri de kendilerinin bu kampanyaya dahil olup olmadığını merak etti. Bu yüzden yapılan aramalar sonrasında vodafone yetkilileri de kendilerinin ramazan ayı boyunca herkese 1 GB ücretsiz hediye internet vereceklerini açıkladı. Ayrıca sağlık çalışanlarına her ay 5 gb ücretsiz internet ve 500 dakika konuşma paketi tanımlayacaklarını açıkladı. Bu paketlerin kişilerin hesaplarına nasıl yükleneceği konusunda açıklama yapılmazken konunun birkaç saat içerisinde aydınlığa kavuşacağı tahmin ediliyor.

81 Milyon 1 GB

Covid-19 salgını nedeniyle evlerinde sürekli olarak oturmak zorunda kalan gençlerimiz ve yaşlılarımız son günlerini oldukça sıkıcı şekilde geçiriyor. Bu zor durumun üstüne bir de ramazanın gelmesi nedeniyle evlerinde yapacak hiçbir şey bulamayan insanlara destek, Karaismailoğlu’nun Gsm Operatörleri ile yaptığı toplantı sonrasında çıktı. Yapılan görüşme sonrası Karaismailoğlu’nun teklifi ile gsm operatörleri sağlık çalışanlarına aylık 5 GB ücretsiz hediye internet ve 500 dakika tanımlamayı kabul etti. Ayrıca aile hekimlerine ise ayda 10.000 verilmesi kararlaştırıldı. Sağlık çalışanlarının haricinde kalan tüm müşterilerine ise ramazan ayı için bir ay olmak şartı ile devlet hediye interneti adı altında 1 GB internet vermeyi kabul ettiler. GSM oparatörlerinin bu takdire şayan hareketi ise twitterda görmezden gelinmedi. İnsanların büyük çoğunluğu böyle sıkıntılı bir süreçte Evde Kal 1 GB Hediye adı altında böyle bir inceliği kabul etmelerinden dolayı Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone’a teşekkürlerini iletti. Birlikte yapılan bu toplu mücadele içerisinde milletimizin tek bir yumruk altında olduğunu görmek bizleri de memnun etti.